O‘qituvchilar faoliyatini qo‘llab-quvvatlovchi hududiy assotsiatsiyalarning 2022-yilgi grantlar tanlovining natijasini e’lon qilamiz
24.08.2022
3917
Xalq ta’limi vazirligi huzuridagi Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi hamda Yevropa Ittifoqi granti bilan moliyalashtirilayotgan «O‘zbekistonda mustaqil o‘qituvchilar assotsiatsiyalari imkoniyatlarini kengaytirish» loyihasi doirasidagi 2022-yilgi grantlar bo‘yicha kelib tushgan takliflar natijasini e’lon qiladi.
Jumladan, “O‘qituvchilar assotsiatsiyasi” jamoat birlashmasi Samarqand viloyati bo‘limi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘limi, Toshkent viloyati bo‘limi, Farg‘ona viloyati bo‘limi hamda Toshkent shahar bo‘limlari tomonidan taqdim etilgan takliflar, xususan ularning o‘qituvchilar assotsiatsiyasining brendini yaratish va ommalashtirish, umumtaʼlim maktablari o‘qituvchilarini uyushma faoliyatiga jalb qilish shuningdek o‘qituvchilarning huquqiy savodxonligini oshirish, xalqaro tajribalarni o’rganish hamda ozida tatbiq qilish va kasbiy rivojlanishiga hissa qo‘shish va o‘qituvchilar uchun muhim mavzularni yoritib berishga qaratilgan seminar va treninglar bo‘yicha bergan takliflari mazmun jihatidan maqsadga muvofiqligi hamda loyihaning talablariga va belgilangan mezonlarga to‘liq javob berishi aniqlandi va g’olib sifatida ma’qullandi.
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi tanlovda faol ishtirok etgan barcha ishtirokchilarga o‘zining minnatdorchiligini bildiradi!
Loyiha haqida
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi tomonidan amalga oshirilayotgan “O‘zbekistonda mustaqil o‘qituvchilar assotsiatsiyalari imkoniyatlarini kengaytirish” loyihasi Yevropa Ittifoqi tomonidan moliyalashtirilayotgan bo‘lib, o‘qituvchilarning jamiyatdagi nufuzini oshirish, ijtimoiy himoyasini kuchaytirish, huquqiy savodxonligini oshirish, ularning kasbiy salohiyatini rivojlantirish maqsadida assotsiatsiyalar tuzilishi va faoliyat yuritishini qo‘llab-quvvatlaydi.

Объявляем итоги грантового конкурса региональных ассоциаций поддержки деятельности учителей 2022 года
24.08.2022
3943
Центр инноваций, технологий и стратегии при Министерстве народного образования объявляет результаты поступивших предложений на гранты 2022 года в рамках проекта «Расширение возможностей независимых педагогических ассоциаций в Узбекистане», финансируемого за счет гранта Европейского Союза.
В частности, предложения, представленные Самаркандским областным отделением, Каракалпакским республиканским отделением, Ташкентским областным отделением, Ферганским областным отделением, Ташкентским городским отделением общественного объединения «Ассоциация учителей», в частности, их создание и популяризация бренда объединения учителей, вовлечение учителей общеобразовательных школ в деятельность объединения, а также повышение правовой грамотности учителей, изучение и применение международного опыта и содействие их профессиональному развитию, выделение актуальных тем для учителей Определено, что поданные предложения по проведению семинаров и тренингов, направленных на проведение, являются соответствующими по содержанию и полностью соответствуют требованиям проекта и установленным критериям, и были признаны победителями.
Центр инноваций, технологий и стратегии выражает благодарность всем участникам, принявшим активное участие в конкурсе!
О проекте
Проект «Расширение возможностей независимых педагогических ассоциаций в Узбекистане», реализуемый Центром инноваций, технологий и стратегии, финансируется Европейским союзом, в целях повышения авторитета учителей в обществе, усиления их социальной защиты, повышения их правового грамотность и развивать свой профессиональный потенциал поддерживает создание и деятельность ассоциаций.