Xalqaro bolalarni himoya qilish kuniga bag‘ishlangan “O‘ynaymiz-o‘rganamiz” festivali bo‘lib o‘tdi
Xalq ta’limi vazirligi huzuridagi Respublika ta’limi markazi tomonidan Toshkent shahrining Botanika bog‘ida Xalqaro bolalarni ximoya qilish kuniga bag‘ishlangan maktab o‘quvchilari uchun “O‘ynaymiz-o‘rganamiz” shiori ostida hayotiy ko‘nikmalar festivali tashkil etildi!
ITSMning Maktabdan tashqari ta’lim va elektron resurslarni rivojlantirish boshqarmasi mas’ul xodimlari 4 ta yo‘nalish bo‘yicha tashkil etilgan Raqamli, Amaliy, STEAM va Texnologiya burchaklarning birida ishtirok etib, “Smartland” va “VR-sayohat” loyihalarini bolalarga taqdim etishdi.
Festival davomida jajji bolajonlar zavq bilan Samarqand, Buxoro, Xiva va Shahrisabz kabi tarixiy shaharlarga virtual sayohat qilishdi hamda Smartland veb-platformasi orqali o‘zlarining bilimlarini sinovdan o‘tkazishdi. Ushbu taqdimotlar bolalarni interaktiv ta’lim olishga bo‘lgan qiziqishlarini yanada kuchaytirdi.
Festival yakunida bolajonlarga sovg‘alar va bayram tuhfalari taqdim etildi.

Состоялся фестиваль «Играй-учись», посвященный Международному дню защиты детей
Республиканский центр образования при Министерстве народного образования организовал для школьников фестиваль жизненных навыков, посвященный Международному дню защиты детей, в Ботаническом саду г. Ташкента под лозунгом «Играем и учимся!»
Сотрудники отдела внешкольного образования и развития электронных ресурсов ITSM приняли участие в одном из уголков «Цифровой», «Практический», «STEAM» и «Технологии», организованных по 4 направлениям, и представили детям проекты “Smartland” и “VR-sayohat”.
Во время фестиваля маленькие дети совершили виртуальную поездку в такие исторические города, как Самарканд, Бухара, Хива и Шахрисабз, и проверили свои знания через веб платформу Smartland. Эти презентации повысили интерес детей к интерактивному обучению.
В завершение праздника детям были вручены подарки и праздничные подарки.
ITSM приняли участие в одном из уголков «Цифровой», «Практический», «STEAM» и «Технологии», организованных по 4 направлениям, и представили детям проекты “Smartland” и “VR-sayohat”.