“Educard” loyihasini joriy etish bo‘yicha ishchi guruhning navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
Avval xabar berganimizdek, yoshlarda iqtisodiy madaniyat hamda moliyaviy savodxonlikni rivojlantirish maqsadida xalq ta’limi tizimida “Educard” loyihasini joriy etish ishlari boshlab yuborilgan. Kuni kecha, 17-mart kuni mazkur loyihani joriy etish bo‘yicha ishchi guruh vakillari ishtirokida navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilish davomida tomonlar o‘zlarining vakolatlari doirasida “Educard” loyihasini joriy etishdagi texnik imkoniyatlarini boyitish va amaliy masalalari, shuningdek, loyihani tajriba-sinov tariqasida ishga tushirish masalalarini muhokama qildilar. Xususan, uchrashuv davomida aholining ijtimoiy himoyaga muhtoj qatlamiga alohida e’tibor qaratish kerakligi ta’kidlandi va loyiha doirasida ularga taqdim etish mumkin bo‘lgan imtiyozlar hamda qulayliklar bo‘yicha o‘zaro fikrlar almashildi.
Shu bilan birga, “Educard” loyihasi doirasida maktab o‘quvchilari va ularning ota-onalariga qulayliklar yaratish maqsadida barcha banklarning mobil ilovalarida ushbu funksiyani ishlash tamoyilini soddalashtirish zarurligi ta’kidlandi.
Eslatib o‘tamiz, “Educard” loyihasi Xalq ta’limi vazirligi Yagona umumrespublika protsessing markazi (Uzcard) va “Universal bank” aksionerlik tijorat banki bilan o‘zaro loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha hamkorlik kelishuvi imzolangan. Loyihani amalga oshirish jarayonida “Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi”ning ham bevosita ishtiroki mavjud.

Состоялось очередное заседание рабочей группы по реализации проекта «Educard»
Как мы сообщали ранее, в целях развития экономической культуры и финансовой грамотности молодежи начата реализация проекта «Educard» в системе народного образования. Вчера, 17 марта, состоялось очередное заседание с участием представителей рабочей группы по реализации этого проекта.
В ходе встречи стороны обсудили обогащение своих технических возможностей и практические вопросы реализации проекта «Educard», а также вопросы пилотирования проекта. В частности, в ходе встречи было подчеркнуто, что особое внимание следует уделять населению, нуждающемуся в социальной защите, и состоялся обмен взаимными мнениями о льготах и льготах, которые могут быть предоставлены им в рамках проекта.
При этом в целях создания удобства для школьников и их родителей в рамках проекта «Educard» подчеркнута необходимость упрощения принципа работы данной функции в мобильных приложениях всех банков.
Напоминаем, что проект «Educard» подписан с Министерством народного образования, Единым Общереспубликанским Процессинговым Центром (Uzcard) и Акционерно коммерческим банком «Универсал Банк» о реализации совместных проектов. «Центр инноваций, технологий и стратегии» также принимает непосредственное участие в реализации проекта.