Xabaringiz bor, joriy yilning 7-iyul kuni 20 dan ortiq xalqaro ekspertlar hamda IT-sohasidagi yetakchi mutaxassislar ishtirokida "GovTech", "EdTech", "IT&BPO Outsourcing", "Venture" kabi mavzularda sessiyalar o'tkazildi.
Jumladan, "EdTech" sessiyasi doirasida innovatsion o'qitish usullarini o'rganish, O'zbekistonda IT-ta'lim salohiyatini oshirish, yetakchi mamlakatlar ekspertlari o'rtasida tajriba va bilim almashish, yoshlarni kelajakning texnologik ko'nikmalariga muvofiq tarbiyalash hamda ta'lim tizimidagi dolzarb muammolar muhokama qilindi.
Shuningdek, IT-ta'limga doir sessiyada "Coursera" ommaviy onlayn ta'lim loyihasi taqdimoti ham o'tkazildi.
Bugungi kunda, IT-Park hamda ITSM  hamkorligida umumta'lim maktabi o'quvchilari uchun mazkur loyiha doirasida bepul IT-kurslari joriy qilinmoqda.
Ma'lumot uchun: "Coursera" ommaviy onlayn ta'lim loyihasiga "Stenford" universiteti informatika professorlari Endryu Eun va Dafne Koller tomonidan 2012-yilda asos solingan.

Презентация крупнейшей ИТ-образовательной платформы в рамках форума Цифрового Лидерства
Как вы знаете, 7 июля текущего года с участием более 20 международных экспертов и ведущих специалистов в сфере IT были проведены сессии на такие темы, как GovTech, EdTech, IT&BPO Outsourcing, Venture.
В частности, в рамках сессии "EdTech" были обсуждены актуальные проблемы изучения инновационных методов обучения, наращивания потенциала IT-образования в Узбекистане, обмена опытом и знаниями между экспертами ведущих стран, воспитания молодежи в соответствии с технологическими навыками будущего и системы образования.
Также на сессии по ИТ-обучению состоялась презентация проекта массового онлайн-обучения "Coursera".
Сегодня, в сотрудничестве с IT-парком и ITSM, в рамках данного проекта для учащихся общеобразовательных школ внедряются Бесплатные IT-курсы.
К вашему сведению: проект массового онлайн-образования "Coursera"  был основан в 2012 году профессорами информатики "Stenford" университета Endryu Eun va Dafne Koller.