2024 yil 19-21 sentabr kunlarida Shanxay shahrida "Huawei Connect 2024" xalqaro konferensiyasi bo'lib o'tmoqda. Ushbu tadbirda axborot texnologiyalar va innovatsion yechimlar sohasidagi yetakchi mutaxassislar ishtirok etmoqda.
Tadbir davomida Markaz rahbariyati Huawei ekspertlari va boshqa soha rahbarlari bilan uchrashib, turli mamlakatlarning ta'lim tizimlarida Sun'iy intellektdan muvaffaqiyatli foydalanish misollari bilan tanishdilar.
Ishtirokchilarning ta'kidlashicha, Sun'iy intellektni joriy etish ta'lim sifatini sezilarli darajada oshirishi, uni yanada qulayroq va har bir o'quvchining ehtiyojlariga moslashtirishi mumkin.
O'zbekiston delegatsiyasi yangi texnologiyalarni mavjud ta'lim dasturlariga integratsiya qilish imkoniyatlarini faol muhokama qildi.

19-21 сентября 2024 года в Шанхае проходит международная конференция Huawei Connect 2024. В мероприятии принимают участие ведущие специалисты в области информационных технологий и инновационных решений.
В ходе мероприятия руководство Центра встретилось с экспертами Huawei и другими лидерами отрасли и ознакомилось с примерами успешного использования искусственного интеллекта в системах образования разных стран.
Участники заявили, что внедрение искусственного интеллекта может значительно повысить качество образования, сделать его более доступным и адаптированным к потребностям каждого учащегося.
Делегация Узбекистана активно обсуждала возможности интеграции новых технологий в существующие образовательные программы.