O'zbekiston Respublikasi Adliya vazirligida 2020-yil 30-iyunda ro'yxatdan o'tgan 3271-sonli qarori asosida, har yili 15-sentabrga qadar o‘qituvchilarga dars soatlari ilovada keltirilgan ko‘rsatkichlarning ustuvor ketma-ketligida taqsimlanadi.
Xorijiy til o'qituvchilarini umumta'lim maktablariga ishga qabul qilish uchun xalqaro yoki mahalliy sertifikatlar zarurmi?
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining  2021-yil 19-maydagi "Xorijiy tillarni o‘rganishni ommalashtirishni samarali tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi 312-sonli Qarori qabul qilingan.
Mazkur Qarorning 9-bandiga muvofiq, 2022/2023-o‘quv yilidan boshlab, davlat ta’lim muassasalarining xorijiy tillar o‘qituvchilari lavozimlariga ishga yangi qabul qilinayotgan nomzodlar kamida B2 darajasidagi milliy yoki unga tenglashtirilgan mos darajadagi xalqaro sertifikatga ega bo‘lishi lozim.
3271-sonli qarori asosida, har yili 15-sentabrga qadar o‘qituvchilarga dars soatlari ilovada keltirilgan ko‘rsatkichlarning ustuvor ketma-ketligida taqsimlanadi.

Based on the Decree of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan No. 3271 dated June 30, 2020, every year until September 15, training hours for teachers are provided in order of priority of the indicators listed in the annex.
Do I need international or local certificates for the employment of foreign language teachers in secondary schools?
Resolution No. 312 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated May 19, 2021 "On measures for the effective organization of the popularization of foreign language learning" was adopted.
According to paragraph 9 of this Resolution, starting from the 2022/2023 academic year, new candidates for the positions of teachers of foreign languages of state educational institutions must have a national certificate of at least B2 or an international equivalent.
No. 3271 dated June 30, 2020, every year until September 15, training hours for teachers are provided in order of priority of the indicators listed in the annex.