Elektron qabul jarayonida yana bir qulaylik yaratildi.
Endilikda doimiy yashash joyi tumanlarda bo‘lgan fuqarolar, Toshkent shahri va viloyat markazlarida joylashgan hamda bo‘sh o‘rinlari mavjud bo‘lgan umumiy o‘rta taʼlim maktablarining 1-sinfiga onlayn qabul uchun ariza topshirishlari mumkin.
Buning uchun Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligining my.maktab.uz saytida ro‘yxatdan o‘tish orqali onlayn qabul qilish jarayonidan o‘tishlari kerak.
Ushbu yo‘riqnomada my.maktab.uz saytida ro‘yxatdan o‘tish bosqichlari ketma-ketlikda ko‘rsatib o‘tilgan.
Qabul jarayonlari bo‘yicha qo‘shimcha maʼlumotlarni @mymaktab_uz telegram kanali yoki  71 203 07 04 telefon raqami orqali olishingiz mumkin.

We are glad to inform you about a new convenient process of electronic reception.
Admission to the 1st grade of secondary schools for vacant places from the regions bordering the territories where electronic admission is carried out begins.
That is, citizens with permanent residence in the districts of the Republic can submit an online application to the 1st class of general educational schools located in cities and in the centers of regions with free places.
To do this, citizens can go through the online admission process by registering on the website of the Ministry of Preschool and School Education my.maktab.uz .
In this instruction, the steps of registration on the site are listed in sequence my.maktab.uz .
Additional information about the reception process can be obtained in the telegram channel @maktab_uz or by calling 71 203-07-04.