Saytda jami qabul reja va qabul qilingan bolalar soni ko‘rsatiladi.
Bunda mikro-hududdan tashqari qo‘shimcha kvota bo‘yicha faqat bo‘sh o‘rinlar mavjud bo‘lganda ariza topshirish mumkin.
Amaldagi qonunchilikka muvofiq, maktab yoshidagi bolalarni mikro-hudud bo‘yicha davlat umumiy o‘rta taʼlim muassasalariga qabul qilish huquqi kafolatlanganligi bois,  mikro-hudud bo‘yicha qabul 15-avgustga qadar amalga oshiriladi.
Toshkent shahar va viloyat markazlaridan tashqari boshqa hududda istiqomat qiluvchi fuqarolar uchun qabul qachon va qay tartibda amalga oshiriladi?
10-avgustdan so‘ng, elektron tizim orqali qabul qilinayotgan maktablarda istalgan hududdan (chegarasiz) qabul jarayoni amalga oshiriladi. Bunda belgilangan qabul rejasi bo‘yicha bo‘sh o‘rinlar mavjud bo‘lgan (o‘quvchilar soni sinfda 35 nafarga yetmagan) maktablarga qabul qilinadi.
Ro‘yxatdan o‘tayotgan vaqtda “Toshkent shahar va viloyat markazlaridan tashqari boshqa hududda istiqomat qiluvchilar” belgisi qo‘yiladi va “Mening arizalarim” bo‘limidan bo‘sh o‘rin mavjud bo‘lgan maktabni tanlash mumkin.

The site indicates the general admission plan and the number of accepted children.
At the same time, applications for an additional quota outside the micro-district can be submitted only if there are free places in the school.
According to the current legislation, the right of admission of school-age children in micro-districts to state general educational institutions is guaranteed, admission in micro-districts will be carried out until August 15 (inclusive) of the current year.
When and in what order will the reception of citizens living in other localities outside the city of Tashkent and regional centers be carried out?
After August 10, admission will be carried out from any region (unlimited) to schools that are accepted through the electronic system. At the same time, according to the established admission plan, where there are free places (the number of students in the class is less than 35 people), schools will be accepted.
When registering, a mark is placed "Living outside the city of Tashkent and regional centers" and you will need to choose a school with an available place in the my applications section.