Bunday holatda siz hujjat topshirgan maktabingizga borishingiz va ariza maktab tomonidan rad etilishi lozim. Shundan keyin moderatorlar tomonidan ariza tizimdan ham o‘chiriladi. So‘ngra maʼlumotlarni qaytadan mikro-hudud doirasida ariza topshirishingiz mumkin bo‘ladi.
Navoiy viloyatida doimiy ro‘yxatda turaman. Ayni vaqtda Toshkent shahrida istiqomat qilmoqdamiz. Farzandimning hujjatlarini yashash joyimga yaqin maktabga topshirmoqchiman. Ammo, tizimda Toshkent shahridagi maktabni belgilashni imkoni bo‘lmayapti. Bunday holatda qanday yo‘l tutish kerak?
my.maktab.uz tizimidagi maʼlumotlar IIV bazasi bilan bog‘langan va talabgorlar doimiy yoki vaqtincha ro‘yxatdan o‘tgan joylariga biriktirilgan mikro-hudud doirasida ariza topshira oladilar. Shu bois, siz Toshkent shahrida yashash joyingiz bo‘yicha vaqtincha ro‘yxatdan o‘tib, so‘ngra ariza topshirishingiz mumkin.
Shuningdek, o‘quvchi o‘rni, pedagog kadrlar bilan taʼminlanganligi, sinf xonalarining yetarli o‘quv mebellari bilan jihozlanganligidan kelib chiqib, umumtaʼlim maktablarining bo‘sh o‘rinlariga mikro-hududdan tashqari qo‘shimcha bolalar qabul qilinishi mumkin.
Shunga ko‘ra, 1-avgustdan 15-avgustgacha mikro-hududdan tashqarida joylashgan maktabning 1-sinfiga, agar ularda bo‘sh o‘rin mavjud bo‘lsa, farzandingizni qabul qilish bo‘yicha ariza yuborishingiz mumkin.
Ariza topshirayotgan vaqtda arizamning navbatini noto‘g‘ri tanlabman. Ariza navbatini qanday tahrirlasam bo‘ladi?
Bunday holatda ariza dastlab maktab tomonidan rad etilishi lozim. Shundan so‘ngra Siz qaytadan ariza navbatini tanlashingiz mumkin.
Shu o'rinda ota-onalardan ariza topshirayotgan vaqtda e'tiborli bo'lishni va barcha ma'lumotlarning to'g'ri to'ldirilayotganini tekshirishlarini so'raymiz.

This year my child will go to the 1st grade. I made a mistake in choosing the language of instruction when applying for online admission to the 1st grade in my micro-district. How do I edit my application?
In this case, you should contact the school to which you applied, so that the application would be rejected by the school. Then the application will be removed from the system by moderators. After that, you will be able to resubmit the application to the school within your micro-district.
I have a permanent residence permit in the Navoi region. Currently, my family and I live in Tashkent. I want to submit my child's documents to the school at the place of residence. However, it is not possible to specify a school in Tashkent in the system. What should I do in this case?
Information in the my.maktab.uz system is linked to the database of the Ministry of Internal Affairs, and applicants can apply within the micro-district linked to the place of their permanent or temporary registration. In the above case, you can temporarily register in Tashkent and then apply.
Also, depending on the availability of student places, teaching staff, the availability of classrooms with a sufficient amount of educational furniture, children can be additionally admitted to secondary schools, except for the micro-district.
Accordingly, from August 1 to August 15, you can send an application for admission of your child to the 1st grade of a school located outside the micro-district, if there are free places in them.
When applying, I chose the wrong order of my application. How do I change the request queue?
Even in this case, the application must first be rejected by the school. After that, you can re-select your queue.
my.maktab.uz system is linked to the database of the Ministry of Internal Affairs, and applicants can apply within the micro-district linked to the place of their permanent or temporary registration. In the above case, you can temporarily register in Tashkent and then apply.