Bu yil farzandim 1-sinfga chiqadi. Men uning hujjatlarini bir vaqtning o'zida bir nechta maktabga topshirmoqchiman. Buning imkoni bormi?
Joriy yilning 20-iyunidan 31-iyuligacha farzandingizni 1-sinfga qabul qilish bo'yicha mikrohudud doirasida belgilangan umumta'lim maktabiga ariza yuborishingiz mumkin. Yashash manzili bo'yicha mikrohududga biriktirilgan umumta'lim maktabi avtomatik belgilanadi.
Umumta'lim maktablarining o'quvchi o'rni, malakali pedagog kadrlar bilan ta'linlanganligi, sinf xonalarining o'quv mebellari bilan jihozlanganligidan kelib chiqib, umumta'lim maktablarining bo'sh o'rinlariga mikrohuddan tashqari qo'shimcha bolalar qabul qilinishi mumkin.
Shunga ko'ra, 1-avgustdan 15-avgustgacha mikrohududdan tashqarida joylashgan maktabning 1-sinfiga farzandingizni qabul qilish bo'yicha ariza yuborishingiz mumkin.
My.maktab.uz ilovasi orqali ariza topshirayotganimda, "avval bu raqam bilan ro‘yxatdan o‘tilgan" degan yozuv chiqib qolyapti. Bunday holatda nima qilishimiz kerak?
Siz ro‘yxatdan o‘tish uchun kiritgan telefon raqami orqali tizimda avval ham ro‘yxatdan o'tish amalga oshirilganligi sabab shu xatolik yuzaga kelgan. Bunday holatda siz my.maktab.uz tizimida ro‘yxatdan o‘tmagan boshqa raqam bilan qaytadan ariza to‘ldirishingiz kerak bo‘ladi.
Men Qozog‘iston fuqarosiman. Hozirda O‘zbekistonda istiqomat qilyapman. Men 7 yoshga to‘lgan farzandimni 1-sinfga qabul qilish bo'yicha ariza topshira olamanmi?
Ha, topshira olasiz. Bunda my.maktab.uz hamda my.gov.uz platformalarida “chet el fuqarolari va fuqaroligi bo‘lmagan shaxslar farzandlarini O‘zbekiston Respublikasining umumiy o‘rta ta’lim muassasalariga qabul qilish” xizmatidan foydalanishingiz mumkin.

This year my child is going to 1st сlass. I would like to apply to several schools at the same time. Is it possible?
From June 20 to July 31 of the current year, you can apply for admission of a child to the 1st grade of a public school located within the microdistrict. A public school registered in a microdistrict is automatically determined by the address of residence.
Depending on the number of students in public schools, the provision of qualified teaching staff, and equipping classrooms with educational furniture, additional children may be admitted to available places.
Accordingly, from August 1 to August 15, you can apply for admission of your child to the 1st class of a school located outside the microdistrict.
When applying through the my.maktab.uz application, the inscription "previously registered with this number" appears. What should I do in this situation?
This error occurred due to the system that has already been registered using the mobile number you specified. In this case, you need to re-fill the application from another mobile number that is not registered in the system of my.maktab.uz.
I am a citizen of Kazakhstan. I currently live in Uzbekistan. Can I apply for a 7 year old child in 1st сlass?
Yes, you can apply. In this case, you can use the service "Admission of children of foreign citizens and stateless persons to general educational institutions of the Republic of Uzbekistan" on the platforms of my.maktab.uz and my.gov.uz.
my.maktab.uz application, the inscription "previously registered with this number" appears. What should I do in this situation?