O’zbekiston Respublikasi Gerbi - davlatimiz mustaqilligi ramzi, xalqimizning erki va gʻururi timsolidir!
02.07.2023
5193
Bundan 31 yil avval, aynan shu kunda Oʻzbekiston davlat ramzi “Oʻzbekiston Respublikasi Davlat gerbi toʻgʻrisida”gi Qonun qabul qilingan.
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi jamoasi 2-iyul —  O‘zbekiston Respublikasi Davlat gerbi qabul qilinganligi munosabati bilan barcha yurtdoshlarimizni muborak etadi.
Qonun qabul qilingan.

The coat of arms of the Republic of Uzbekistan is a symbol of the independence of our state, freedom and pride of our people!
02.07.2023
5010
31 years ago, it was on this day that the law “On the State Emblem of the Republic of Uzbekistan" was adopted.
The team of the Center for Innovation, Technology and Strategy congratulates all our compatriots on July 2 — the adoption of the state emblem of the Republic of Uzbekistan.
law “On the State Emblem of the Republic of Uzbekistan" was adopted.