O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 23-dekabrdagi PF-270-sonli Farmoniga muvofiq, yurtimizda "Qurbon xayiti" bayrami nishonlanishi munosabati bilan, joriy yilning 28-iyundan 2-iyulgacha barcha tashkilotlar kabi umumtaʼlim maktablarida ham dam olish kunlari etib belgilandi.
Shunga ko‘ra, joriy yilning 28-iyunidan 2-iyuliga qadar 5 kun davomida my.maktab.uz elektron platformasi orqali umumtaʼlim maktablarining 1-sinfiga qabul qilish bo‘yicha, onlayn ariza topshirish jarayoni vaqtinchalik to‘xtatilishini eʼlon qilamiz.
3-iyul, dushanba kunidan boshlab my.maktab.uz elektron platformasi orqali onlayn ariza topshirishingiz mumkin.
Eslatib o'tamiz, 28-iyunga qadar ro'yxatdan o'tgan arizalarga 3-iyuldan boshlab javob beriladi.
Farmoniga muvofiq, yurtimizda "Qurbon xayiti" bayrami nishonlanishi munosabati bilan, joriy yilning 28-iyundan 2-iyulgacha barcha tashkilotlar kabi umumtaʼlim maktablarida ham dam olish kunlari etib belgilandi.

В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан № ПФ-270 от 23 декабря 2022 года, в связи с празднованием в нашей стране праздника «Курбан Хаит» были установлены праздничные дни с 28 июня по 2 июля текущего года в общеобразовательных школах, как и во всех организациях, установлены выходные дни.
На основе вышесказанного Указа, процесс онлайн подачи заявлений на прием в 1 класс общеобразовательных школ через электронную платформу my.maktab.uz будет временно приостановлен на 5 дней, с 28 июня до 2 июля.
С понедельника, 3 июля текущего года, вы можете подать заявку онлайн через электронную платформу my.maktab.uz.
Напомним, что на заявки, зарегистрированные до 28 июня, ответят с 3 июля.
Указом Президента Республики Узбекистан № ПФ-270 от 23 декабря 2022 года, в связи с празднованием в нашей стране праздника «Курбан Хаит» были установлены праздничные дни с 28 июня по 2 июля текущего года в общеобразовательных школах, как и во всех организациях, установлены выходные дни.