O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 23-dekabrdagi PF-270-sonli Farmoniga muvofiq, yurtimizda "Qurbon xayiti" bayrami nishonlanishi munosabati bilan, joriy yilning 28-iyundan 2-iyulgacha barcha tashkilotlar kabi umumtaʼlim maktablarida ham dam olish kunlari etib belgilandi.
Shunga ko‘ra, joriy yilning 28-iyunidan 2-iyuliga qadar 5 kun davomida my.maktab.uz elektron platformasi orqali umumtaʼlim maktablarining 1-sinfiga qabul qilish bo‘yicha, onlayn ariza topshirish jarayoni vaqtinchalik to‘xtatilishini eʼlon qilamiz.
3-iyul, dushanba kunidan boshlab my.maktab.uz elektron platformasi orqali onlayn ariza topshirishingiz mumkin.
Eslatib o'tamiz, 28-iyunga qadar ro'yxatdan o'tgan arizalarga 3-iyuldan boshlab javob beriladi.
Farmoniga muvofiq, yurtimizda "Qurbon xayiti" bayrami nishonlanishi munosabati bilan, joriy yilning 28-iyundan 2-iyulgacha barcha tashkilotlar kabi umumtaʼlim maktablarida ham dam olish kunlari etib belgilandi.

In accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-270 dated December 23, 2022, in connection with the celebration of the holiday "Kurban Hait" in our country, holidays were established from June 28 to July 2 of this year in secondary schools, as in all other.
Based on the above Decree, the process of online application for admission to the 1st grade of secondary schools through the electronic platform my.maktab.uz will be temporarily suspended for 5 days, from June 28 to July 2.
From Monday, July 3 of this year, you can apply online through the electronic platform my.maktab.uz.
Recall that applications registered before June 28 will be answered from July 3.
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan No. PF-270 dated December 23, 2022, in connection with the celebration of the holiday "Kurban Hait" in our country, holidays were established from June 28 to July 2 of this year in secondary schools, as in all other.