"Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi" va "Koinot tadqiqotlari va texnologiyalari agentligi" vakillari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi
26.06.2023
3286
Joriy yilning 26-iyun kuni, Oʻzbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi huzuridagi "Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi"ning Innovatsiyalar bo'yicha direktori Shaxobiddin Joʻraboyev hamda Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi "Koinot tadqiqotlari va texnologiyalari agentligi" vakillari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Ushbu uchrashuvda hamkorlikni yanada rivojlantirish imkoniyatlari hamda ta'lim dasturlari va media mahsulotlarini ishlab chiqish masalalari muhokama qilindi.

A meeting was held between representatives of the "Innovation technology and strategy center" and "Agency for Space Research and technology"
3287
In June 26 of this year a meeting was held with the Innovation Director Shakhobiddin Djoraboev of the "Innovation, Technology and Strategy" Center under the Ministry of Preschool and School Education of the Republic of Uzbekistan and with representatives of the "Space Research and Technology Agency" under the Ministry of Digital Technologies of the Republic of Uzbekistan.
In this meeting, the possibilities for further development of cooperation and the development of educational programs and media products were discussed.