"Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi" va "Koinot tadqiqotlari va texnologiyalari agentligi" vakillari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi
26.06.2023
3286
Joriy yilning 26-iyun kuni, Oʻzbekiston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta'limi vazirligi huzuridagi "Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi"ning Innovatsiyalar bo'yicha direktori Shaxobiddin Joʻraboyev hamda Oʻzbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligi huzuridagi "Koinot tadqiqotlari va texnologiyalari agentligi" vakillari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Ushbu uchrashuvda hamkorlikni yanada rivojlantirish imkoniyatlari hamda ta'lim dasturlari va media mahsulotlarini ishlab chiqish masalalari muhokama qilindi.

Состоялась встреча представителей "Центра инноваций, технологий и стратегии" и "Агентства космических исследований и технологий"
3213
26 июня т.г. состоялась встреча с Директором по инновациям «Центра инноваций, технологий и стратегии» при Министерстве дошкольного и школьного образования Республики Узбекистан Шахобиддином Жорабоевым с представителями «Агентства космических исследований и технологий» при Министерстве цифровых технологий Республики Узбекистан.
На этой встрече были обсуждены возможности дальнейшего развития сотрудничества и вопросы развития образовательных программ и медиапродуктов.