Samarali hamkorlik sari yangi qadam
Joriy yilning 29-may kuni ITSM Bosh direktori Mirbabayev Farrux Athamovich boshchiligida "Cambridge Assessment" vakili Stiven King bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuv davomida variativ ta'lim va STEM masalalari, ilmiy fanlarning amaliy topshiriqlari doirasida o'quvchilarni baholash tizimi hamda hamkorlik qilish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Markaz Bosh direktori tomonidan Stiven Kingga "Cambridge" universitetida tadbirlarni tashkil etishda yordam bergani uchun minnatdorchilik bildirildi hamda esdalik sovg'asi topshirildi.
Eslatib o'tamiz, ITSM delegatsiyasi joriy yilning mart oyida "Cambridge" universitetiga tashrif buyurgan va bir qator uchrashuvlarni o'tkazgan.

On may 29 of this year, a meeting with the representative of the Cambridge Assessment Stephen King was held under the leadership of ITSM General Director Mirbabayev Farrukh Athamovich.
During the meeting, variative education and STEM issues, the system of assessment of students as well as the possibilities of cooperation within the framework of practical tasks of scientific disciplines were discussed.
Stephen King was thanked by the director-general of the Centre for helping to organise events at the University of Cambridge as well as being presented with a memorial.
Recall that the ITSM delegation visited the University of Cambridge in March of this year and held a number of meetings.