Samarali hamkorlik sari yangi qadam
Joriy yilning 29-may kuni ITSM Bosh direktori Mirbabayev Farrux Athamovich boshchiligida "Cambridge Assessment" vakili Stiven King bilan uchrashuv o'tkazildi.
Uchrashuv davomida variativ ta'lim va STEM masalalari, ilmiy fanlarning amaliy topshiriqlari doirasida o'quvchilarni baholash tizimi hamda hamkorlik qilish imkoniyatlari muhokama qilindi.
Markaz Bosh direktori tomonidan Stiven Kingga "Cambridge" universitetida tadbirlarni tashkil etishda yordam bergani uchun minnatdorchilik bildirildi hamda esdalik sovg'asi topshirildi.
Eslatib o'tamiz, ITSM delegatsiyasi joriy yilning mart oyida "Cambridge" universitetiga tashrif buyurgan va bir qator uchrashuvlarni o'tkazgan.

Новый шаг к эффективному сотрудничеству
29 мая текущего года состоялась встреча генерального директора ITSM Мирбабаева Фарруха Атхамовича с представителем Cambridge Assessment Стивеном Кингом.
В ходе встречи были обсуждены вопросы вариативного образования и STEM, системы оценки учащихся в рамках практических заданий по научным дисциплинам, а также возможности сотрудничества.
Генеральный директор центра поблагодарил Стивена Кинга за помощь в организации мероприятий в Кембриджском университете, а также вручил ему памятный подарок.
Напомним, что делегация ITSM посетила Кембриджский университет в марте этого года и провела ряд встреч.