O‘qituvchilar ishtirokida “Zakovat” intellektual klubining tumanlararo musobaqasi bo‘lib o‘tdi
Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi ko‘magida “O‘qituvchilar assotsiatsiyasi” jamoat birlashmasining Toshkent shahar bo‘limi va “Zakovat” intellektual klubi bilan hamkorlikda Toshkent shahrining 4 ta tumanidan yig‘ilgan 60 nafardan iborat o‘qituvchilar uchun “Zakovat” tumanlararo musobaqasi tashkil etildi.
Tadbir yakunida faol ishtirokchilarga assotsiatsiyaning Toshkent shahar raisi Q. Shanazarova tomonidan 1-o‘ringa 9 million so‘m, 2-o‘ringa 6 million so‘m hamda 3-o‘ringa 3 million so‘m pul mukofotlari topshirildi.
Shu bilan birga shahardagi barcha o‘qituvchilarni assotsiatsiya tomonidan tashkillashtiriladigan tadbirlarga jalb qilish, faoliyatini ommalashtirish, o‘z mavqeyini hamda aʼzolar sonini oshirish bo‘yicha tashviqot ishlari olib borildi.

Состоялся межрайонный конкурс интеллектуального клуба “Заковат” с участием педагогов
При поддержке Центра инноваций, технологий и стратегии совместно с Ташкентским городским отделением общественного объединения “Ассоциация учителей” и интеллектуальным клубом “Заковат” был организован межрайонный конкурс “Заковат” для учителей в составе 60 человек из 4 районов города Ташкента. В завершение мероприятия активным участникам были вручены благодарственные письма председателя Ташкентской городской ассоциации К. Сум, Сум 6 миллионов сум за 2 место и 3 миллиона сум за 3 место.
В то же время была проведена агитационная работа по привлечению всех учителей города к мероприятиям, организуемым ассоциацией, популяризации их деятельности, повышению их статуса и числа членов.