Xalq taʼlimi vazirligi hamda Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi tomonidan tashkil etilgan o‘quv-seminari ishtirokchilarining taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi
01.07.2022
4092
Seminar-treningda boshlang‘ich sinf Tabiiy fanlar yo‘nalishida taʼlim beruvchi o‘qituvchilar 3 kun davomida o‘quvchilarning amaliy ko‘nikmalarini shakllantirish va rivojlantirish, ijodkorligi, irodasi va jamoada ishlash orqali ijtimoiy muhitga moslashuvchanligini rivojlantirishga qaratilgan rus va o‘zbek tillarida ITSM mutaxassislari tomonidan xalqaro tajriba asosida va chet el mutaxassislari bilan hamkorlikda ishlab chiqilgan zamonaviy o‘quv qo‘llanmani chuqur o‘rganib chiqishdi.
Marosimda Toshkent shaxri va Toshkent viloyati umumtaʼlim maktablaridan saralab olingan 60 dan ortiq o‘qituvchilar "STEAM darslarini amaliy tashkil etish" bo‘yicha sertifikat bilan taqdirlandi.

Состоялась церемония награждения участников обучающего семинара, организованного Министерством народного образования и Центром инноваций, технологий и стратегии.
01.07.2022
4127
ITSM на русском и узбекском языках, направленные на формирование и развитие у студентов практических навыков, творчества, воли и приспособленности к социальной среде посредством командной работы, досконально изучили современное учебное пособие, разработанное экспертами на основе международного опыта и в сотрудничестве с зарубежными эксперты.
На церемонии более 60 учителей, отобранных из общеобразовательных школ города Ташкента и Ташкентской области, были награждены сертификатом «Практическая организация уроков STEAM».