ITSM hamda EPAM kompaniyasi oʻrtasida hamkorlik istiqbollari muhokama etildi
Joriy yilning 24-may kuni Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi hamda EPAM kompaniyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuv doirasida EPAM Belarus kompaniyasining ta'lim loyihalari bo'yicha direktori Dmitriy Yarmak tomonidan EPAMning O'zbekistondagi faoliyati va istiqbolli rejalari haqida ma'lumot berildi.
Shuningdek, EPAM kompaniyasi vakillari xalq ta’limi tizimidagi raqamlashtirish va innovatsiyalar yo'nalishlarida amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishdilar.
Muloqot davomida, EPAM kompaniyasi tomonidan O'zbekistonda yangi raqamli Universitet tashkil etilayotgani haqida ma'lumot berildi hamda onlayn ta'lim jarayonida innovatsion g'oyalar bo'yicha hamkorlik o'rnatish masalalari muhokama qilindi.
ITSM tomonidan ham ushbu tashabbus maktab bitiruvchilariga keng targ'ib qilinishi bo'yicha amaliy yordam berilishi ta'kidlandi.

Prospects of cooperation between ITSM and EPAM were discussed
On May 24 of this year, a meeting was held with the Center for Innovation, Technology and Strategy and EPAM. During the meeting, Dmitry Ermak, Director of Educational Projects at EPAM Belarus, was informed about the activities and long-term plans of EPAM in Uzbekistan.
Representatives of EPAM also got acquainted with ongoing projects in the field of digitalization and innovation in the field of public education.
During the conversation, EPAM provided information about the creation of a new digital university in Uzbekistan, as well as discussed issues of cooperation on innovative ideas in online education.
They also expressed an urgent request to provide practical assistance in the wide promotion of this initiative among school graduates.