ITSM hamda EPAM kompaniyasi oʻrtasida hamkorlik istiqbollari muhokama etildi
Joriy yilning 24-may kuni Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi hamda EPAM kompaniyasi bilan uchrashuv bo'lib o'tdi. Uchrashuv doirasida EPAM Belarus kompaniyasining ta'lim loyihalari bo'yicha direktori Dmitriy Yarmak tomonidan EPAMning O'zbekistondagi faoliyati va istiqbolli rejalari haqida ma'lumot berildi.
Shuningdek, EPAM kompaniyasi vakillari xalq ta’limi tizimidagi raqamlashtirish va innovatsiyalar yo'nalishlarida amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishdilar.
Muloqot davomida, EPAM kompaniyasi tomonidan O'zbekistonda yangi raqamli Universitet tashkil etilayotgani haqida ma'lumot berildi hamda onlayn ta'lim jarayonida innovatsion g'oyalar bo'yicha hamkorlik o'rnatish masalalari muhokama qilindi.
ITSM tomonidan ham ushbu tashabbus maktab bitiruvchilariga keng targ'ib qilinishi bo'yicha amaliy yordam berilishi ta'kidlandi.

Обсуждены перспективы сотрудничества между ITSM и компанией EPAM
24 мая текущего года состоялась встреча с центром инноваций, технологий и стратегии и компанией EPAM. В рамках встречи директор по образовательным проектам компании EPAM Беларусь Дмитрий Ярмак был проинформирован о деятельности и перспективных планах EPAM в Узбекистане.
Также представители компании EPAM ознакомились с реализуемыми проектами в области цифровизации и инноваций в сфере народного образования.
В ходе беседы, компанией EPAM была представлена информация о создании в Узбекистане нового цифрового университета, а также обсуждены вопросы сотрудничества по инновационным идеям в онлайн-образовании.
Со стороны ITSM также была высказана настоятельная просьба оказать практическую помощь в широком продвижении данной инициативы среди выпускников школ.