Oʻzbekiston qizlarining raqamli imkoniyatlarini kengaytirish forumiga taklif etamiz!
ICT4Girls loyihasi doirasida 13-may kuni Hilton mehmonxonasida Oʻzbekiston qizlarining raqamli imkoniyatlarini kengaytirish forumi boʻlib oʻtadi. Tadbirda  davlat idoralari, xalqaro tashkilotlar, taʼlim muassasalari va oʻquv markazlari vakillari ishtiroki kutilmoqda.
Forum
- IT sohasida qizlarga berilayotgan eʼtiborni koʻrsatish orqali ularni qoʻllab-quvvatlash;
- qizlar tomonidan ishlab chiqilgan IT-loyihalarni ragʻbatlantirish;
- sohadagi mavjud muammolarga birgalikda yechim izlash maqsadlarida tashkil etilmoqda.
Forum doirasida IT olamida mavjud oʻquv dasturlari va ish oʻrinlari haqida ma'lumot berish maqsadida mehnat va ta'lim yarmarkasi ham tashkil etiladi.
Forumda ishtirok etish bepul. Buning uchun 7-mayga qadar ushbu havola (https://forms.gle/fGw3gGbnNKRVTvwx8) orqali roʻyxatdan oʻtish lozim. Shoshiling, joylar soni cheklangan

Приглашаем на форум по расширению цифровых возможностей девушек Узбекистана!
В рамках проекта ICT4Girls 13 мая в отеле Hilton состоится форум по расширению цифровых возможностей девушек Узбекистана. В мероприятии примут участие представители государственных органов, международных организаций, образовательных учреждений и учебных центров.
Форум
- Поддержка девушек в ИТ-индустрии, показывая им внимание, которое они уделяют;
- продвижение IT-проектов, разработанных девочками;
- организуются с целью совместного поиска решений существующих проблем в сфере.
В рамках форума также будет организована ярмарка труда и образования с целью предоставления информации о существующих учебных программах и рабочих местах в мире IT.
Участие в форуме бесплатное. Для этого до 7 мая по этой ссылке (https://forms.gle/fGw3gGbnNKRVTvwx8) необходимо зарегистрироваться. Спешите, количество мест ограничено