Oʻzbekiston qizlarining raqamli imkoniyatlarini kengaytirish forumiga taklif etamiz!
ICT4Girls loyihasi doirasida 13-may kuni Hilton mehmonxonasida Oʻzbekiston qizlarining raqamli imkoniyatlarini kengaytirish forumi boʻlib oʻtadi. Tadbirda  davlat idoralari, xalqaro tashkilotlar, taʼlim muassasalari va oʻquv markazlari vakillari ishtiroki kutilmoqda.
Forum
- IT sohasida qizlarga berilayotgan eʼtiborni koʻrsatish orqali ularni qoʻllab-quvvatlash;
- qizlar tomonidan ishlab chiqilgan IT-loyihalarni ragʻbatlantirish;
- sohadagi mavjud muammolarga birgalikda yechim izlash maqsadlarida tashkil etilmoqda.
Forum doirasida IT olamida mavjud oʻquv dasturlari va ish oʻrinlari haqida ma'lumot berish maqsadida mehnat va ta'lim yarmarkasi ham tashkil etiladi.
Forumda ishtirok etish bepul. Buning uchun 7-mayga qadar ushbu havola (https://forms.gle/fGw3gGbnNKRVTvwx8) orqali roʻyxatdan oʻtish lozim. Shoshiling, joylar soni cheklangan

We invite you to the forum on expanding the digital opportunities of girls of Uzbekistan!
As part of the ICT4Girls project, a forum on expanding the digital opportunities of Uzbek girls will be held at the Hilton Hotel on May 13. The event will be attended by representatives of government agencies, international organizations, educational institutions and training centers.
Forum
- Support girls in the IT industry by showing them the attention they pay;
- promotion of IT projects developed by girls;
- organized in order to jointly find solutions to existing problems in the field.
Within the framework of the forum, a labor and education fair will also be organized in order to provide information about existing training programs and jobs in the IT world.
Participation in the forum is free of charge. To do this, until May 7, follow this link (https://forms.gle/fGw3gGbnNKRVTvwx8 ) you need to register. Hurry up, the number of seats is limited