Uchtepa tumanidagi 129-sonli maktabda informatika fani o‘qituvchilari va AKT xodimlari uchun elektron taʼlim resurslari taqdimoti bo‘lib o‘tdi
14.03.2022
4954
Xalq taʼlimi vazirligi va "Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi" xodimlaridan iborat ishchi guruh tomonidan maktablardagi o‘quvchilarni AKTga o‘qitish, dasturlash tillariga o‘rgatish, foydali taʼlim resurslarini targ‘ib etish hamda o‘qituvchilarni informatika fanini o‘rgatish metodlari tahlil etildi.
Shuningdek, o‘qituvchilarga xalq taʼlimi tizimidagi foydali va tavsiya etilayotgan elektron taʼlim resurslarini maktablarda keng joriy qilish yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

A presentation of electronic educational resources for computer science teachers and ICT staff took place at school No. 129 of the Uchtepa district
14.03.2022
4865
A working group consisting of employees of the Ministry of Public Education and the Center for Innovation, Technology and Strategy analyzed the methods of teaching ICT to school students, teaching programming languages, promoting useful educational resources and teaching computer science to teachers.
Also, teachers were presented with a presentation on the widespread introduction of useful and recommended electronic educational resources in the public education system in schools.