Uchtepa tumanidagi 129-sonli maktabda informatika fani o‘qituvchilari va AKT xodimlari uchun elektron taʼlim resurslari taqdimoti bo‘lib o‘tdi
14.03.2022
4954
Xalq taʼlimi vazirligi va "Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi" xodimlaridan iborat ishchi guruh tomonidan maktablardagi o‘quvchilarni AKTga o‘qitish, dasturlash tillariga o‘rgatish, foydali taʼlim resurslarini targ‘ib etish hamda o‘qituvchilarni informatika fanini o‘rgatish metodlari tahlil etildi.
Shuningdek, o‘qituvchilarga xalq taʼlimi tizimidagi foydali va tavsiya etilayotgan elektron taʼlim resurslarini maktablarda keng joriy qilish yuzasidan taqdimot o‘tkazildi.

В школе № 129 Учтепинского района состоялась презентация электронных образовательных ресурсов для учителей информатики и сотрудников ИКТ
14.03.2022
4864
Рабочей группой, состоящей из сотрудников Министерства народного образования и "Центра инноваций, технологий и стратегии", были проанализированы методы обучения учащихся школ ИКТ, обучению языкам программирования, пропаганде полезных образовательных ресурсов и обучению учителей информатике.
Также учителям была представлена презентация по широкому внедрению в школах полезных и рекомендуемых электронных образовательных ресурсов в системе народного образования.