1-mart kuni Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash tizimi hamda ularning jamiyatdagi mavqeyini yanada mustahkamlash masalalari bo‘yicha videoselektor o‘tkazildi
02.03.2022
4833
Yigʻilishda 2022−2026-yillarga mo’ljallangan xotin-qizlar ta’limini qo’llab-quvvatlash dasturi qabul qilinishi va ta’lim tizimida xotin-qizlar uchun bir qator keng imkoniyatlar berilishi ma'lum qilindi.
Jumladan, 2022-yildan boshlab har yili maktab va kollejlarni bitirayotgan 20 ming nafar qizni IT sohasida oʻqitish davlat buyurtmasi asosida amalga oshiriladi.
Eslatib oʻtamiz, 2021-yil noyabr oyidan beri ITSM “Qizlarning IT koʻnikmalarini rivojlantirish” (ICT4Girls) loyihasini amalga oshirib kelmoqda.

On March 1, President Shavkat Mirziyoyev chaired a videoconference on improving the system of support for women and strengthening their role in society
02.03.2022
4743
The meeting was informed about the adoption of a program to support women's education for 2022-2026 and the provision of broad opportunities for women in the education system.
In particular, starting from 2022, 20 thousand girls who have graduated from schools and colleges will be trained annually in the field of IT on the basis of a state order.
We remind that since November 2021, ITSM has been implementing the Digital Empowerment of Girls project aimed at developing young women's and girls' IT knowledge and skills.