Bir qator AKT xodimlari va Informatika fani oʻqituvchilari Vazirlik tomonidan taqdirlandilar

21.08.2021

3033

20-avgust kuni xalq ta’limi tizimida axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish bo‘yicha joylarda samarali mehnat qilib kelayotgan bir qator AKT mutaxassislari hamda Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchilarini munosib rag‘batlantirishga bag‘ishlangan tadbir bo‘lib o‘tdi.

Tadbirda “Bir million dasturchi” loyihasini keng targ‘ib qilish, Xalq ta’limi tizimidagi muassasalarni boshqarish bo'yicha yagona elektron dasturiy tizimi (ERP) hamda “Elektron kundalik” axborot tizimlarida ma’lumotlar bazalarini shakllantirish, Oracle va Cisco kompaniyalarining onlayn kurslarini maktablarda o‘qitishni tashkil etib, o‘quvchilarga dasturlash tili va tarmoq texnologiyalarini o‘rgatishda jonbozlik ko‘rsatayotgan xodimlarning faoliyati ijobiy e’tirof etildi va Vazirlik tomonidan “Xalq ta’limi a’lochisi” ko‘krak nishoni, sertifikat va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandilar.

Quyida Vazirlik tomonidan e’tirof etilgan va taqdirlangan AKT mutaxassislari hamda Informatika fani o‘qituvchilarining to‘liq ro‘yxati:

“Xalq ta’limi a’lochisi” ko‘krak nishoni:

1. Mambetniyazova Jamila Torebekovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumani 1-sonli umumta’lim maktabi informatika fani o‘qituvchisi

2. Shokirova Nilufarxon Ismoiljon qizi - Farg‘ona viloyati Toshloq tumani 12-sonli umumta’lim maktabi Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

3. Cafarov Dadaxon Hamdam o‘g‘li - Xorazm viloyati Hazorasp tumani 8-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi

4. Kasimova Nodira Ergashevna - Toshkent shahar Mirobod tumani 158-sonli maktab o‘qituvchisi hamda Oracle va Cisco bo‘yicha trener-instruktor

5. Jurayev Qobiljon Komiljonovich - Toshkent shahar Chilonzor tumani xalq ta’limi bo‘limi ta’limda axborot kommunikatsion texnologiyalarni joriy etish va rivojlantirish shu’basi mutaxassisi

Oracle va Cisco kompaniyalarining onlayn kurslari bo‘yicha trener-instruktor o‘qituvchilar:

6. Rustamov Yuriy Vladimirovich - Navoiy viloyati Navoiy shahri 4-sonli maktab informatika o‘qituvchisi

7. Tyunin Vyacheslav Aleksandrovich - Toshkent shahar Yashnobod tumani 166-sonli maktab informatika o‘qituvchisi

8. Abdullayev Bahodir Tulqinovich - Namangan viloyati Pop tumani 67-sonli maktab informatika o‘qituvchisi

9. Sultanova Nadejda Aleksandrovna - Toshkent shahar Yakkasaroy tumani 160-sonli maktab o‘qituvchisi

10. Xasanov Zafar Shavkatovich - Jizzax viloyati Jizzax shahri 1-sonli maktab o‘qituvchisi

11. Tuxtayeva Gulchexra Eshmatovna - Qashqadaryo viloyati Qarshi shahri 1-sonli IDUM o‘qituvchisi

Samarali faoliyat ko‘rsatgan Informatika fani o‘qituvchilari:

12. Nurdinov To‘lqinjon Rasulovich - Andijon viloyati Andijon tumani 6-umumta’lim maktabining informatika va matematika fanlari o‘qituvchisi

13. Tuktarov Rashid Rinatovich - Buxoro viloyati Buxoro shahar 1-sonli umumta’lim maktabi informatika va matematika fanlari o‘qituvchisi

14. Raxmonov Farid Fatulloyevich - Buxoro viloyati Peshko‘ tuman 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabida matematika va informatika fani o‘qituvchisi

15. Meliboyev Bekpulat Raxmatillayevich - Jizzax viloyati G‘allaorol tuman 80-sonli umumta’lim maktabi informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

16. Sayfullayev Akbarjon Saidjon o‘g‘li - Jizzax viloyati Sharof Rashidov tumani 6-sonli umumta’lim maktabining Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

17. Bobolov Umidjon Sariboyevich – Surxondaryo viloyati Denov tumani xalq ta’limi bo‘limiga qarashli 74-son umumta’lim maktabi Informatika fani o‘qituvchisi

18. Mavlonov Azamat Abduraxmonovich - Qashqadaryo viloyati G‘uzor tumanidagi 1- sonli umumta’lim maktabining Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

19. Pardayeva Sabina Jumaboy qizi - Navoiy viloyati Navbahor tumanidagi 20-sonli umumta’lim maktabi Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

20. Fozilov Raxim Abduvahobovich - Namangan viloyati Kosonsoy tumani 13-sonli umumta’lim maktabi Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

21. Tishlikova Dinora Maxmudovna - Sirdaryo viloyati Guliston shahar Xalq ta’limi bo‘limiga qarashli 8-sonli umumta’lim maktabida matematika va informatika fani o‘qituvchisi

22. Mamajonov Ulug‘bek Azamjonovich - Farg‘ona viloyati So‘x tumani 14-sonli umumta’lim maktabi Informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi

23. Raximov O‘lmas Raxmonbergan o‘g‘li - Xorazm viloyati Hazorasp tumanidagi 5-sonli umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika-informatika fani o‘qituvchisi

Joylarda samarali faoliyat ko‘rsatayotgan AKT mutaxassislari:

24. Yakubov Gulomjon Saliyevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Beruniy tumani xalq ta’limi bo‘limi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish shu‘basi bosh mutaxassisi

25. Ismanov Zoxidjon Zokirovich - Andijon viloyati Shahrixon tumani xalq ta’limi bo‘limi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish shu‘basi bosh mutaxassisi

26. Tursunov Solijon Quvvatovich - Qashqadaryo viloyati Shahrisabz tumani xalq ta'limi bo‘limida Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish tarkibiy bo‘limi shu’basi mudiri

27. Bebitov Ruslan Dilmurod o‘g‘li - Navoiy viloyati Navbahor tumani xalq ta’limi bo‘limi AKT shu’basi bosh mutaxassisi

28. Aliyev Kaxramon Botirjanovich - Namangan viloyati Namangan shahar xalq ta’limi bo‘limi axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini rivojlantirish shuʼbasi mudiri

29. Marupov Orifjon Komiljonovich - Samarqand viloyati Samarqand tumani xalq ta’limi bo‘limi axborot kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish shu’basi bosh mutaxassisi

30. Urakov Kozim Karimjonovich - Toshkent viloyati Toshkent viloyati xalq ta’limi boshqarmasi Axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va rivojlantirish bo‘limi yetakchi mutaxassisi

Xalq ta’limi tizimini axborotlashtirish va raqamlashtirish hamda ERP tizimini joylarda joriy etish bo‘yicha samarali xizmat ko‘rsatgan viloyat AKT bo‘limi xodimlari:

31. Raxmatov Inomjon Komiljonovich - Buxoro viloyati xalq ta’limi boshqarmasi AKT bo‘limi boshlig‘i

32. Usmanov Obbosxon Abdulloxon o‘g‘li - Namangan viloyati xalq ta’limi boshqarmasi AKT bo‘limi boshlig‘i

33. Xudaybergenov Baxtbergen Kaldarbekovich - Toshkent viloyati xalq ta’limi boshqarmasi AKT bo‘limi boshlig‘i

34. Masharipov Odambay Umurbekovich - Xorazm viloyati xalq ta’limi boshqarmasi AKT bo‘limi boshlig‘i

35. Bakiyev Bahrom Mirg‘aniyevich - Toshkent shahar xalq ta’limi bosh boshqarmasi Umumta’lim maktablari faoliyatini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i

36. Dolimov Sherzod Abdumutalovich - Farg‘ona viloyati xalq ta’limi boshqarmasi boshlig‘i v.b.

Biz bilan bog'laning

Takliflaringizni, shikoyatlaringizni yoki fikringizni ushbu shaklda yuborishingiz mumkin