JICA konsultantlari hamda ITSM oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi
Joriy yilning 12-aprel kuni Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi vakillari hamda Yaponiyaning “JICA” xalqaro hamkorlik tashkiloti konsultantlari oʻrtasida uchrashuv boʻlib oʻtdi.
Yigʻilish chogʻida xorijiy tajribaga tayangan holda taʼlim tizimida yangi loyihalarni joriy etish masalalari va kelgusidagi hamkorlikni rivojlantirishning harakatlar rejasi boʻyicha fikr almashildi.
Uchrashuv davomida ikki tomonlama manfaatli istiqbolli yoʻnalishlar, hamkorlikni kengaytirish va boshqa muhim masalalar muhokama qilindi.

Состоялась встреча консультантов JICA и ITSM
12 апреля состоялась встреча представителей Центра инновации, технологии и стратегии с консультантами Японского агентства международного сотрудничества (JICA).
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по внедрению новых проектов в системе образования, основанных на зарубежном опыте, и планах действий по дальнейшему сотрудничеству.
В ходе встречи стороны обсудили области, представляющие взаимный интерес, расширение сотрудничества и другие важные вопросы.