14-16-sentabr kunlari "Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi", "ITSM” hamda “Fulbright visiting scholar programm” xodimlari hamkorligida onlayn seminar-trening tashkil etildi.
Ushbu onlayn o'quv mashg'ulotlarida, Respublika miqyosidagi umumtaʼlim maktablarining tabiiy fanlar o‘qituvchilari (kimyo, fizika, biologiya) o'zlarining kasbiy mahoratlarini oshirish imkoniga ega bo'ladilar.
O'quv mashg'ulotlariga, taʼlim sohasidagi yetakchi xorijiy  ekspertlar - Rebecca Vieyra va Karli Wynne jalb qilingan bo'lib, ular tomonidan ishtirokchilarga yangi texnologiyalarda ishlash boʻyicha tushunchalar hamda amaliy koʻrsatmalar taqdim etilmoqda.
16-18-avgust kunlari Toshkent shahrida joylashgan 110-maktabda EdTechUZ: Empowering Education through Technology for Science teachers" mavzusida offlayn tarzda o‘quv-seminari bo'lib o'tgan edi.

14-16 сентября совместно с сотрудниками" Министерства дошкольного и школьного образования",” ITSM “и” Fulbright visiting Scholar Program " был организован онлайн-семинар-тренинг.
На этом онлайн-тренинге учителя естественных наук (химии, физики, биологии) из общеобразовательных школ по всей стране получат возможность улучшить свои профессиональные навыки.
К обучению были привлечены ведущие зарубежные эксперты в области образования - Ребекка Виейра и Карли Винн, которые предоставили участникам идеи и практические рекомендации по работе с новыми технологиями.