Toshkent shahrida joylashgan 110-maktabda uch kun davom etgan EdTechUZ: Empowering Education through Technology for Science teachers" mavzusidagi o‘quv-seminarda umumtaʼlim maktablarining tabiiy fanlar o‘qituvchilari o'zlarining kasbiy mahoratlarini oshirish imkoniga ega bo'ldilar.
Seminar davomida ishtirokchilar "Phet", "Nearpod", "Kaahoot" kabi o'quv platformalari haqida nazariy bilimlarga ega bo'lish bilan birga, amaliy mashg‘ulotlarda dars ishlanmalari, topshiriqlar, testlar, video-kontentlarni yaratdilar.
O'quv-seminar yakunida barcha ishtirokchilarga sertifikatlar taqdim etildi.
Eslatib o'tamiz: o‘quv-seminari Maktabgacha va maktab taʼlimi vazirligi, “Innovatsiya, texnologiya va strategiya markazi”, Ta‘limni rivojlantirish Respublika ilmiy-metodik markazi hamda “Fulbright visiting scholar programm” hamkorligida tashkil etildi.
Shuningdek, o'quv-seminarini tashkil etishda moliyaviy ko'mak bergan "Frankfurt Hotel"ga o'zimizning alohida minnatdorchiligimizni bildiramiz!
Bu kabi o'quv-seminarlarni barcha viloyatlardagi umumta'lim maktablari o'qituvchilariga ham tashkil etish rejalashtirilgan.

На трехдневном обучающем семинаре" EdTechUZ: Empowering Education through technology for Science Teachers " в школе № 110 города Ташкента учителя естественных наук из общеобразовательных школ получили возможность повысить свои профессиональные навыки.
В ходе семинара участники, обладая теоретическими знаниями об обучающих платформах, таких как Phet, Nearpod, kaahoot, создавали разработки уроков, задания, тесты, видеоконтент на практических занятиях.
По окончании обучающего семинара всем участникам были вручены сертификаты.
Напомним: учебный семинар организован Министерством дошкольного и школьного образования, центром инноваций, технологий и стратегии, Республиканским научно-методическим центром развития образования, а также Fulbright visiting scholar Program.
Также выражаем особую благодарность отелю "Франкфурт", оказавшему финансовую поддержку в организации обучающего семинара!
Подобные обучающие семинары планируется организовать и для учителей общеобразовательных школ во всех регионах.