Yangi O'zbekiston ustozlari
Mazkur loyiha taʼlim sifati past maktablarda dars berish uchun taʼlim sifati yuqori boʻlgan hududlardan oliy va birinchi toifali oʻqituvchi pedagoglarni jalb qilish uchun xizmat qiladi.
Loyihani amalga oshirishdan asosiy maqsad taʼlim sifati yuqori boʻlgan umumtaʼlim maktablarining sonini hamda maktab taʼlimi tizimidagi barcha oʻquvchilarning bilim saviyalarini oshirishdan iborat.
Loyihaga qiziqish bildirgan oʻqituvchi-pedagoglar ariza berishlari uchun loyiha doirasida veb-sayt ishlab chiqiladi.
Loyihaning eʼtiborli tarafidan shundaki, loyiha doirasida maʼlum hududdan boshqa bir taʼlim sifati past hududga borib faoliyat yuritadigan oʻqituvchilarning bazaviy tarif stavkalariga 50 foizdan 100 foizgacha ustama haqlari toʻlash mexanizmi joriy qilinadi.

Teachers of New Uzbekistan
The project is aimed at attracting teachers of the highest and first category from regions with high quality education in schools to teach in schools with low quality education.
The main goal of the project is to increase the number of secondary schools with high quality education, as well as to increase the level of knowledge of all students in the school education system.
The project will develop a website through which teachers-educators interested in the project can apply.
It is noteworthy that within the framework of the project, a mechanism for paying 50 to 100 percent of the allowances to the base tariff rates for teachers leaving a certain region for another region with a low quality of education will be introduced.